Svišti.cz

TS Svišti - Oddílová pravidla

1.) Turistické středisko Svišti - Český Těšín, je registrované pod org.A-TOM (www.a-tom.cz) a pod KČT (www.kct.cz)

2.) Naše středisko je zaměřené hlavně na pěší turistiku. Každý oddíl se 1x týdně schází na oddílových schůzkách, které se konají na ulici Úvoz 8, kde hrajeme hry a učíme se různým dovednostem. Co druhý týden pořádáme celodenní výlety po Slezsku či Moravě.
O podzimních a jarních prázdninách pořádá středisko Svišti - Český Těšín vícedenní výpravy tzv. "třináctky", které se mohou konat kdekoliv v ČR. Během letních prázdnin, pak letní tábor, který se taktéž se může konat kdekoliv v ČR.

3.) Členem oddílu se může stát každý ve věku od 5 do 15 let. Výše členských příspěvků je zveřejněna vždy v informačních dopisech, které členové vždy dostanou koncem srpna nebo na webových stránkách Turistického střediska Svišti - Český Těšín ( www.svisti.cz ). Členský příspěvek musí být celý uhrazena nejpozději po dvou nezávazných návštěvách na oddílové schůzce. Člen oddílu reprezentuje oddíl mimo oddílovou činnost vhodným chováním a dobrým prospěchem ve škole.

4.) Pro všechny akce, které jsou delší než 1 den, platí při zrušení účasti následující stornovací poplatky:

- 7 - 10 dnů předem - 25 % z ceny akce
- 4 - 6 dny předem - 50 % z ceny akce
- 3 dny předem a méně - nebude cena akce vrácena

Stornovací poplatky neplatí v případě, že si účastník zajistí náhradníka. V případě onemocnění účastníka, doloženého lékařským potvrzením a oznámeného před začátkem akce, bude vrácena veškerá část, která nebyla do doby oznámení utracena za společné náklady.

5.) Oddílový materiál (spacáky, stany, batohy, ešusy, karimatky, mapy atd.) si můžou naši členové zapůjčit bezplatně během celého školního roku. Vrátit ho pak musí buď při ukončení členství v oddíle nebo vyzváním oddílového vedoucího.

6.) Dítě, které třikrát po sobě nepřijde na schůzku a neomluví se (telefonicky, SMSkou vedoucímu nebo vzkazem po kamarádovi) je považováno, že nadále nechce navštěvovat náš oddíl a vylučuje se bez nároku na vrácení členského příspěvku a proto požadujeme vrácení všech vypůjčených oddílových věcí. Při předčasném opuštění z oddílové schůzky je nutná písemná žádost rodičů o uvolnění dítěte.