Turistické středisko Svišti - 1.letní tábor Svišťů 2001

1.letní tábor Svišťů 2001Tyto články napsali členové našeho oddílu.

Hrad Sovinec

V pátek jsme byli na hradě Sovinci, viděli jsme tam rytířský souboj, ale taky nám zatančily hradní panny. Taktéž jsme tam objevili hradební děla, zbraně, ale taky kopii samostřílu, který byl použit ve filmu Johanka z Arku. Bylo to velice zajímavé. Navštívili jsme i Sovineckou věž, která má 20m, asi se ptáte, proč je tak nízká, protože vyhořela a po opravě byla snížena, byl tam velice pěkný pohled na širokou krajinu.

                                                                                    Jelen a Dvojka


Zámek v Bruntále

Vyjeli jsme ráno v 8:30, cesta nám trvala asi 1 hodinu, ale nakonec jsme tam dojeli. Hlavní vedoucí nám koupil vstupenky. U vchodu k zámku bylo staré auto z roku 1907, nakonec jsme prošli přes 23 síní, kapličku a více než 3 velké místnosti, kde byla knihovna. Největší kuriozitou tam byla 27 kilová knížka, která byla napsána o rodu Hausburků. Když jsme skončili exkurzi, měli jsme rozchod do 11:30. Pak jsme se vrátili zas na tábořiště.

                                                                                    Goro


Rešovské vodopády

Cestou, jak jsme se vraceli z hradu Sovince, jsme navštívili největší vodopády na Jesenicku. Dorazili jsme k vodopádům, měli přestávku, byly tam krásné kameny, jeden jsem si nechal na památku. Bylo to velice pěkné.

                                                                                    Ondra


Hora Praděd

Vyjeli jsme odpoledne ze zastávky Vrbno pod Pradědem až do Karlové Studánky. A pak ze Studánky až k Ovčárně, tam nás čekala několikakilometrová cesta nahoru. Nakonec jsme se tam dostali, dali jsme si tam teplý čaj. Byl to velice pěkný pohled z těch 1491 metrů nad mořem.
                                                                                    Párek


Bobřík odvahy

Bobřík odvahy se lovil po desáté hodině. Šel jsem podél cesty. Po 10 metrech byla lesní cestička. Už z dálky byla vidět svíčka, která byla u skalky. U této svíčky byly lístečky, jeden z nich jsem vzal a šel zpátky. Moc se mi to líbilo, ani jsem se moc nebál.

                                                                                                         Mišák


Karlova Studánka

Karlova Studánka je malá vesnička s minerální vodou (na můj vkus moc mi nechutnala) a velice pěknými vodopády, které jsme samozřejmě navštívili, ale nejlepší tu mají marcipán, můžu vám ho vřele doporučit. Kousek od Studánky se nachází hora Praděd a jeskyně.

                                                                                    Lišák


Hrad Sovinec Zámek v Bruntále
Rešovské vodopády-oddíl Hora Praděd-oddíl
Karlova Studánka-oddíl Uměle vytvořeny vodopád v Karlové Studánce