Turistické středisko Svišti - Velká jarní třináctka 2002

Velká jarní třináctka 2002Tento článek napsal člen našeho oddílu.

1.den (pondělí)
Ve dnech 18.2.2002 až 22.2.2002 se konala v Horní Lomné Velká jarní třináctka.Ve 12:20 byl sraz na nádraží. Po chvíli jsme nastoupili do vlaku a odjeli do Jablunkova-Návsi, tam jsme přestoupili na autobus, který nás odvezl do Horní Lomné , kde jsme se ubytovali v chatě Sokolka. Po ubytování byla večeře, pak po večeři byla menší procházka po okolí, šli jsme se podívat ke Křížové cestě ,poblíž byl velice pěkný kostel, byl už večer, tak to vše bylo nádherně osvětlené. Na té Křížové cestě byla hra do třináctky, tuto hru vyhrála šestka Zelená, 2.místo a nakonec Fialová.
2.den
Budíček byl v půl osmé, za chvíli byla snídaně. Po snídani jsme šli prozkoumat zdejší les. Tam nás čekala další hra ,jmenovala se Finská stezka a ta druhá na Němce a Partyzány. Po vrácení na chatu šli ti nejhodnější v chování s Alešem do obchodu. Po obědě jsme se vydali na Ježkovo a Alešovo bývalé tábořiště, tam pak jsme hráli dvě hry .V první jsme měli za úkol postavit co největší a nejpevnější věže ze sněhu-1.místo Fialová, 2.místo Žlutá a nakonec Zelená. V té druhé bylo úkolem nasbírat na strání co nejvíce lístečků-1.místo Fialová, 2.místo Zelená a nakonec Žlutá. Protože se už stmívalo, tak jsme se vrátili na chatu. Po večeři byla pak ve 20:00 hod. večerka.
3.den
Budíček byl jako obvykle v 7:00 hod, za chvíli byla snídaně. Dnes nás čekala výprava na Slavíč, takže po snídani jsme si hned zabalili věci, svačinu a pak jsme vyrazili. Šli jsme nejprve 2 km po cestě a pak po tajné zkratce, říkalo se jí Podzimní stezka. Nakonec jsme se tam ve zdraví dostali, Aleš nám na chatě začal sušit věci, protože venku pořád sněžilo ,tak jsme měli mokré věci. Na Slavíči nám ještě koupil Aleš všem čaje a polévky. Po dvou hodinové přestávce , kterou jsme strávili hraním karet a odpočinku jsme se odebrali na zpáteční cestu. Po cestě jsem využili mírného kopečku ke sjezdu na lopatě. Na chatě byla jako obvykle večeře a ve 20:00 hod byla večerka.
4.den
V 8:30 hod byl budíček, tento den byl vyhlášen jako odpočinkový den. Do oběda jsme hráli kostky, karty a šachy. Po obědě jsme šli ven a hráli na Čechy a Němce. Účelem hry bylo chránit vlajku .Munice byly sněhové kuličky. Protože se už stmívalo, vrátili jsme se na Sokolku. Pak byla večeře.
5.den (pátek)
Dnešní den byl bohužel poslední den Jarní třináctky, hned od rána jsme se balili až do oběda. Po obědě jsem se všichni sešli před Sokolkou a na památku jsem se vyfotili. Pak jsme se všichni odebrali ke autobusové zastávce, od které jsme jeli do Jablunkova a pak domů do Českého Těšína. Na nádraží nás už čekali nedočkaví rodiče. Tato třináctka se mi velice líbila. Jo, Velkou jarní třináctku vyhrála šestka Žlutá, druhá byla šestka Zelená a třetí Fialová.

Sova


Chata Sokolka Účastníci Velké jarní třináctky 2002
Vůdce-Ježek, Veverka, Pěťa, Míša, Dvojka, Netopýr. Oddíl-chvilka odpočinku na chatě Slavíč
Oddíl-chvilka odpočinku na chatě Slavíč2 Chvilka na hru