Turistické středisko Svišti - Podzimní třináctka 2003
Podzimní třináctka 2003
( 25.-29.10.2003 )


Tak nám uběhl už rok od minulé podzimní třináctky, která se konala v Pustevnách, tu letošní jsme strávili na jižní Moravě, v kraji vín a ovocných sadů, poblíž městečka jménem Buchlovice.
Sraz byl jako tradičně v hale ČD, kde jsme pak nastoupili na vlak, který nás dovezl do Přerova, pak jsme přestoupili na další vlak, který jel do města Uherské Hradiště. Po příjezdu do Uherského Hradiště jsme nasedli na autobus. V Buchlovicích jsme nabrali směr po červené turistické značce, po menších oklikách (abychom se více procvičili a lépe poznali kraj) jsme došli k táborové základně Severka, která se tyčila na stráni. Byl to velice pěkný pohled, za námi byly lesy a před námi byly vinice a ovocné sady, za kterými se tyčily Bílé Karpaty. Po vybalení jsme se odebrali na večeři, kterou nám připravila Ája, pak po večeři jsme zahájili podzimní třináctku, zahráli jsme různé hry a samozřejmě nesměla chybět kytara a tradiční těšínské písničky od Jaroslava Nohavice.
Druhý den po snídani jsme si sbalili malou polní a vyrazili jsme na nedaleký státní hrad Buchlov. Po hodině a půl jsme konečně dorazili na vytýčený cíl. Po zaplacení vstupného a zakoupení tur.známek či různých suvenýrů jsme šli na prohlídku, hned v první části prohlídky jsme se podivili, průvodce nám totiž ukázal strom (lípu), která byla zasazena obráceně, tedy kořeny na horu. Pak jsme shlédli hradní kuchyni, různé sály, pokoje pána hradu, kapli či hradní věž, ze které byl nádherný pohled na celý buchlovický kraj. Jelikož nám trochu poprchovalo, tak jsme se rozhodli zajít na teplý čaj a polévku, útočištěm byl pro nás čtyř hvězdičkový hotel-restaurace Buchlov Park. Po zkonzumování polévky a povinné návštěvě WC jsme se pomalu vraceli na naši základnu, po cestě jsme ještě shlédli stádo splašených koní. Po příchodu na základnu jsme si dali sprchu a pak jsme dále pokračovali v hraní podzimní třináctky. Jelikož se blížila devátá hodina, tak jsme zalezli do teplých spacáků a nerušeně jsme usli. Bohužel někteří nemohli spát, jelikož kolegyně (Ája) celou noc chrápala...
Třetí den byl ve znamení her a různých soutěží, za zmínku můžu uvést např. hra do podzimní třináctky na veverky & chyť si svého vedoucího, střelba z luku- v ní byl nejlepší Jelen a Zajíc (alias oddíloví Robini Hoodové) nebo Doremi, kde jsme se dozvěděli, že i vedoucí umí zpívat...
Nastal poslední den podzimní třináctky, již od rána jsme uklízeli a balili si batohy. Kolem jedenácté hodiny jsme si vyzvedli balíčky a vydali jsme se na autobus do Buchlovic. Po příchodu do městečka jsme si dali rozchod, někteří si šli nakoupit do Info-centra ještě nějaké suvenýry a někteří se šli podívat do zámecké zahrady, bohužel do zámku jsme nemohli, jelikož byl zavřený. Ve dvanáct hodin nám přijel autobus. V Uherském Hradišti jsme dále nastoupili na vlak, který pak nás vzal zpátky do Českého Těšína.

                                                                                                      Ali

MístoPřezdívkaOddílBodyMístoPřezdívkaOddílBody
    1.)
David
Svišti
274 b    9.)
Zajíc
Svišti
239 b
    2.)
Kubík
Vlčata
260 b  10.)
Tygřík
Vlčata
237 b
    3.)
Hujer
Svišti
253 b  11.)
Orel
Vlčata
234 b
    4.-6.)
Chůva
Vlčata
249 b  12.)
Lípo
Vlčata
232 b
    4.-6.)
Vašek
Vlčata
249 b  13.)
Jelen
Svišti
225 b
    4.-6.)
Péťa
Svišti
249 b  14.)
Kukačka
Vlčata
215 b
    7.)
Míša
Svišti
248 b   15.)
Piňďa
Vlčata
205 b
    8.)
Štěpán
Vlčata
241 bCelkové pořadí po 13 her

Oddíl Vlčatmladší kluci1.-4.tř
Oddíl Svištistarší kluci5.-7.tř
Oddíl Šikovní Svištiholky1.-7.tř


Tábornická základna Severka Tábornická základna Severka Lukaš v akci jako Robin Hodd
Různé hry... Naše slečna Radimka Kdo to asi je (Peťa, Honza)
Státní hrad Buchlov Účastníci podzimní třináctky 2003 Jedna z části hrydu Buchlov
Další část hradu Buchlov Druhé nádvoří hradu Další část hradu Buchlov
Zpáteční cesta domů Hurá domů!!! (Ája, Hujer, Štěpán, Míša a Lipo) Chůva po vytržení zubu...


Státní hrad Buchlov