Turistické středisko Svišti - Výprava na Javorový vrch
Výprava na Javorový vrch

Tento článek napsal člen našeho střediska.

Ráno v 8:15 hodin jsme měli sraz na vlakovém nádraží: mezi účastníky patřily Aleš, Ája a Lukáš, Chrastítko, Chůva, Ondra a já. Pak jsme nasedli na vlak, který nás zavezl do městečka Vendryně. Lukáš udělal ve vlaku z Alešova papíru lodičku a pak po cestě hodil lodičku z mostu do řeky Olše, lodička plavala a plavala, až se dostala k rodinnému domu od Áji sestry (Ilči), ta jak si přečetla SMSku, že jsme ji poslali lodičku, nejprve nevěřila, ale nedalo jí to a v noční košilce se vrhla do řeky, aby vylovila zmiňovanou lodičku. Z Vendryně jsme se vydali pak do Oldřichovic k lanovce.
Jak jsme došli k lanovce, Aleš zaplatil lanovku a když jsme jeli na vrchol Javorový, Lukáš provokoval Áju. V klidu jedl salám s rohlíkem a chudák Ajka se hrozně bála... Cassanova se tam houpal na sedačce, ale všichni to přežili. Pak jsme šli ještě 0,5 km na chatu. Na chatě jsme odpočívali, odpočinek nám zpříjemnila Ajka, která nám všem zakoupila na chuť lízátka a chipsy. Asi o půl jedné jsme se vydali na cestu zpátky, ale lanovkou jsme nejeli zpět a Cassanova byl velmi zklamaný, protože se mu cesta lanovkou velmi líbila. Cestou Chůva zakopla o kámen a málem si rozbila hlavu , ale dopadlo to nakonec dobře. Po cestě jsme si dali ještě přestávku a menší nácvik "kdo nejrychleji si obleče pláštěnku" :-) , když jsme pak dorazili do Vendryně, tak jsme čekali na vlak. Asi v 16:30 hodin jsme přijeli vlakem do Českého Těšína. Výprava se mi moc líbila.

                                                                                                      Marek

Javorový vrch NEÉ, my se nechceme fotit :-) Takto vypadá cesta dolů
Hluboké zamyšlení... (Míša, Cassanova, Chůva) Odpolední siesta
Chata Javorový Mobilní výsílač na Javorovém vrchu Účastníci výpravy (Ája, Luky, Marek, Chůva, Míša, Cassanova, Ondra a Aleš)