Turistické středisko Svišti - Uzlářská regata - 21.ročník
Uzlářská regata - 21.ročník
(Neoficiální mistrovství ČR)

Dne 7.2.2004 jsme vyrazili na mistrovství republiky v uzlech, jeli ti nejlepší z celého střediska, byli to tito: z Vlčat Gepard, ze Svišťů Míša, Zajíc, Péťa a ze Šikovných Svišťů Chůva a Ježek. Sraz byl tradičně v hale ČD již v šest hodin ráno, protože mistrovství již začínalo v 7:30. Tedy po jízdě vlakem a tramvají jsme konečně přijeli na vytýčené místo. Po registraci a zařazení do určité kategorie jsme si našli místečko v hledišti, ze kterého jsme dobře viděli na celou hrací plochu. Po 10 minutách to začalo, první šel Gepard a pak další, napětí vzrůstalo, srdíčko bušilo, pak se ozval výstřel a byl start, rychle se muselo běžet ke kůlu, kde se musel zavázat lodní uzel a pak další uzly v libovolném pořadí a nakonec jsme to zakončili dračákem. Po skončení všech kategorií kluků nastoupili holky, a to jsme opravdu "čuměli", běžný čas např. v kategorii "Kadeti" (holky 15-18let) byl od 14 do 20 sekund...
Po velké konkurenci vše dopadlo takto: Míša obsadil 42.místo z 57, Chůva obsadila 26.místo z 52 a Ježek nádherné 15.místo z 52, dalším se moc nedařilo, ale co se dá dělat, příště určitě se zlepší. Celkem na mistrovství ČR bylo více než 500 lidí z 43 oddílů z celé ČR.
Po skončení jsme všichni šli za odměnu do nedalekého McDonaldu, kde jsme si pošmákli na Heppy Milu... Jelikož se blížila pátá hodina, nastal čas na zpáteční cestu. Po příjezdu do Č.Těšína jsme hned říkali rodičům své zážitky a dojmy z mistrovství. Doufám, že se vám to vše líbilo a na dalším mistrovství ČR, který se bude konat 29.1.2005 budem ještě lepší než dnes...

Ali

DDM - Moravská Ostrava Účastníci mistrovství: Gepard, Zajíc, Péťa, Míša, Ježek, Chůva; Vedoucí: Aleš, Ája Uzlářská regata