Turistické středisko Svišti - Bambiriáda 2005 v Ostravě
Bambiriáda 2005 v Ostravě

   Začátek dne začal srazem, který byl v hale ČD. Po zakoupení jízdenek a nasednutí do vlaku nám již nic nebránilo se vydat na celostátní dětskou akci Bambiriáda 2005, která se konala v Ostravě. Po příjezdu do města jsme ještě cca 15-20 minut šli, ale pak jsme spatřili velký dům plný her, soutěží a nejrůznějších stánků. Každý stánek reprezentoval jednu dětskou organizaci, u kterých se plnily různé úkoly za které se pak dostávaly razítka. Ale popořádku, jak jsme vstoupili do budovy hned u hlavního vchodu každý z dětí obdržel brožurku, kde po splnění určitého úkolu dostal razítko, po zaplnění všech "okének" v brožůrce se dostala cena. Ve stáncích byli nejrůznější úkoly, u jednoho jsme měli za úkol slepit z koleček žížalu, kterou jsme předložili vedoucímu stánku, který nám dal rybářský průkaz a na tento průkaz jsme měli za úkol chytnout jednu umělou rybu, u druhého stánku bylo zase nejrůznější vystřihovaní a malování, u dalšího byl přírodovědný test atd. atd.
   Po splnění všech úkolu v budově, jsme zamířili na další atrakce, které se nacházely za budovou na stadiónu. Po příchodu znovu na nás čekaly nejrůznější úkoly. Taktéž na tomto stadiónu se ve 12:00 vyhlašovaly výsledky soutěže "Sbíráme PET víčka", této soutěže jsme se zúčastnili i my, tak jsme přerušili plnění úkolu u stánků a spěchali jsme na vyhlášení. Nakonec to dopadlo tak, že jsme se umístili na skvělém 11.místě z 26. a celkem jsme nasbírali 106,5 Kg PET víček. Doufám, že příští rok budeme znovu tak dobří jak tento, doufám že i lepší... :-)
   Po vyhlášení jsme se znovu pustili do práce a to plnit úkoly za razítka, nakonec jsme splnili všechny úkoly a šli jsme si vyzvednout ceny. Jelikož jsme měli ještě hodně času, nasedli jsme do tramvaje a jeli jsme do centra na menší svačinku do McDonaldu. Po "dožvýkání" jsme nabrali směr zpátky na vlakové nádraží, tak pak jsme chvilku počkali na vlak a pak hurá zpět do Těšína. Jsem velice rád, že se vám tato výprava líbila a doufám že pojedete příští rok zase s námi.

                                                                                                      Ali

Logo Bambiriády 2005

Jedná z mnoha soutěží... Lepíme žížalu.. Lepíme žížalu..
Účastníci výpravy: Jelen, Tygr, Jirka, Šnudla, Roman, Cassanova, Želva, Ája a Ali Maskot Bambiriády Vynucená fotka (Ali)
Vyhlášení sbírání víček Naše víčka 106,5 Kg :-) Letní osvěžení v centru Ostravy