Turistické středisko Svišti - Výprava do Zbrašovských jeskyní
Výprava do Zbrašovských jeskyní

Tak nám zase začal nový školní rok, ve kterém jsme poprvé vyrazili někde na výlet. Dnešní cíl byly Zbrašovské jeskyně + přilehlá Hranická propast. Po 40 minutové jízdě vlakem, jsme konečně dorazili do lázeňského městečka Teplice nad Bečvou, kde se tato jeskyně nacházela. Tam pak jsme se vydali po červené značce a informačních tabulích, které nás zavedly přímo k budově, kde byl vchod do jeskyní. Jeskyně byly velice pěkné a během prohlídky jsme shlédli krápníky, různé výtvory z vápence či kalcitu atd. Po prohlídce jsme se vydali na další náš určený cíl, kterým byla Hranická propast. Měli jsme štěstí, po příchodu k propasti jsme mohli z dálky sledovat potápěče, kteří zkoumali tuto hlubokou propast. Jelikož bylo již hodně hodin, nezbýval nám čas se zvednout a pokračovat dále.
Po naučné stezce jsme mohli shlédnout opravdové "zbytky" zříceniny hradu a sochu sv. Tomáše, kde jsme mimo jiné měli přestávku na "sváču" a kde byl nádherný výhled na přilehlé okolí, jsme se konečně dostali do města Hranice na Moravě. Jelikož jsme měli ještě hodně času a přilehlé památky již jsme shlédli, tak jsme navštívili nedalekou restauraci, kde jsme si mohl dát něco na zub, velice nám chutnalo, jelikož vše platili vedoucí... Po snězení jsme se ještě šli podívat na Hranický zámek, kde sídlil městský úřad a pak rovnou na nádraží a nakonec hurá do Těšína.

                                                                                                      Ali

Vchod do jeskyně Účastníci výpravy: Jirka, Jirka 2, Tygr, Štěpán, Harry, Hujer, Ali, Ája a Jindra Pohled do Hranické propasti
Odpolední siesta Znak jeskyně Odpolední siesta