Turistické středisko Svišti - Sportovní pobyt v Bystřici
Sportovní pobyt v Bystřici
( 25.-27.10.2005 )

   Jelikož tento rok byl velice náročný na čas, bohužel jsme nestihli zorganizovat sami svoji podzimní třináctku a proto jsme využili nabídky sportovního odvětví v DDM, jestli se nechceme zúčastnit společné akce, která by se měla konat v Bystřici nad Olší. Protože jsme nechtěli pořád sedět doma, bez váhání jsme souhlasili, a tak po vyplnění přihlášky a zaplacení poplatku, na který velkou částí přispělo i město Český Těšín, nic již nebránilo si sbalit batoh a vyrazit vstříc novým zážitkům.
   Podzimní třináctka začala společným srazem v Českotěšínské hale ČD. Celkem nás bylo 36 dětí, které nechtěly trávit svůj čas jen díváním se na televizi nebo hraním na PC. Po příjezdu do města Bystřice jsme se vydali ubytovat, útočištěm byla pro nás zdejší stará škola, která byla upravena na ubytovnu. Po seznamovací soutěži jsme si vzali všichni plavky a ručník a vyrazili jsme kousek na zdejší bazén, kde jsme se pořádně vyřádili. Není divu, v bazéně jsme využili bublinkovou koupel, vířívku či vodní stěnu, na které jsme klouzali. Po vykoupání jsme se odebrali na večeři, kterou nám uvařili velice hodné příležitostné paní kuchařky Anička Tuharská a Kristýna Fraňoková.
   Druhý den začal den rozcvičkou, ale né tak ledajakou, jelikož jsme cvičili aerobik!!! Všichni kulili oči, co to vlastně budeme provádět, ale jak začala hrát hudba a holky z aerobiku začaly cvičit, všichni se zapojili do hry, po rozcvičce následovala snídaně a pak po snídaní jsme se šli projít po okolí. Po příchodu jsme ještě všichni společně navštívili zdejší hřiště, kde jsme si zahráli fotbal, basketbal či jiné hry. Po skončení poledního klidu jsme znovu šli na bazén a znovu jsme řádili jako diví... Po večeři následoval večerní program a to "Bystřické Česko hledá superstár", kde zvítězily zpěvačky z aerobiku. Po skončení následovala další velice známá hra a to "Bingo", výherce binga po předložení vítězného tiketu obdržel "voňavou výhru"...
   Bohužel nastal třetí den, který byl posledním dnem našeho pobytu. Den jsme začali "florbalovou rozcvičkou", kde jsme si pořádně protáhli "vyspinkaná" tělíčka a pak po vydatné snídani jsme šli hrát znovu fotbal, ti kteří nechtěli hrát fotbal, mohli se zúčastnit tradiční naší hry, a to Svištích zápasu, kde jsme výrazně dominovali. Po skončení sportovního odpoledne jsme se naposledy vyřádili v bazénu, po poslední šipce do bazénu jsme se převlékli a vrátili jsme se zpátky na ubytovnu, kde jsme si sbalili věci na zpáteční cestu. Jelikož bylo už hodně hodin, vyrazili jsme na nádraží, kde jsme nasedli na vlak, který nás vzal zpátky do Českého Těšína. Doufám, že se vám sice kratší třináctka líbila a pojedete s námi zase za rok.

                                                                                                      Ali

Účastníci pobytu Sportovní odpoledne
Chvilka oddechu Bystřice hledá superstrár Diváci...
Příprava na odchod na procházku... Příprava na odchod na procházku... Příprava na odchod na procházku...
Divočení v bazéně... Divočení v bazéně... Divočení v bazéně...