Turistické středisko Svišti - Výprava na turistickou chatu Skalka + horská bobová dráha
Výprava na turistickou chatu Skalka
+ horská bobová dráha


   Tak nám zase uběhlo 14 dnů a je tu další sobotní výlet. Po tradičním srazu v hale ČD nám začala výprava. Tentokrát jsme vyrazili do stanice Mosty u Jablunkova, kde pak jsme nabrali směr po červené značce, která nás po několika kilometrech zavedla k turistické chatě Skalka. Po nutném nakoupení turistických známek a pohledů a po menší-delší přestávce na svačinu jsme se vydali k další turistické chatě, která se nacházela pár kilometrů od nás. Po cestě k chatě jsme spatřili nádherný výhled na Těšínské Beskydy, dokonce i na Slovenské Karpaty, byl to nepopsatelný zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat. Po chvilce jsme dorazili i k další chatě, která se jmenovala Kamenná chata, jelikož trošku foukalo a byl již čas oběda, dali jsme si na zahřátí hrachovou nebo česnekovou polévku, ti kteří nechtěli, alespoň se ohřívali u krbu.
   Jelikož nás již čas tlačil, rozhodli jsme, že se vrátíme zpátky na nádraží, kde pak jsme nabrali směr na druhou stráň, na které se tyčila nově postavená horská bobová dráha. Tato bobová dráha je dlouhá více než 650 metrů a dosahuje až 60 km/h. Po zaplacení vstupného jsme každý zvlášť nastoupili do bobu, který nás vytáhl až na konec. Z kopce už jsme jeli všichni sami, byl to nádherný zážitek, v takové rychlosti se valit z kopce a ještě vybírat zatáčky. Ze začátku jsme se báli vybírat zatáčky v této rychlosti, ale pak jsme pochopili, že tato dráha je tak postavená, že se tu bezpečnost klade na první místo. Někteří z nás, kteří zbytečně neutratili kapesné za sladkosti si jízdu zopakovali ještě jednou, dokonce někteří i čtyřikrát... Vedle bobové dráhy byla další atrakce, na které vás zavěsili na dvě gumy, které vás vymršťovaly vysoko do nebe. Protože se blížila již 3 hodina, byl nejvyšší čas se vrátit zpátky na nádraží. Tam už na nás čekal vlak, který nás vzal až do Č.Těšína.

                                                                                                      Ali

Turistiká chata Skalka Účastníci výletu: Jana, Raďa, Jindra, Ája, Tygr, Cassanova, Želva, Chůva, Jirka, Míša, Vašek, Jezdec, Lipo a Ali Chvilka před jízdou (Cassanova a Jezdec)
Chvilka před jízdou (Míša a Jirka) Bohužel už je tu konec... (Míša) Pohled na čast bobové dráhy
Začátek dráhy další z mnoha atrakcí - vystřelovací gumy Chůva v akci


Turistická chata Skalka