Turistické středisko Svišti - Výprava do města Studénky a Vagonářského muzea
Výprava do města Studénky
a Vagonářského muzea


   Dne 7.5.2005 se konala již tradiční sobotní výprava, dnešní cíl byl určen navštívit centrum města Studénky a Vagonářské muzeum, které se nacházelo poblíž města. Po nasednutí do vlaku nás odvezl na náš určený cíl, po menší přestávce, kdy se zbláznilo počasí, jelikož co 10 minut pršelo a pak silně hřálo sluníčko, jsme konečně dorazili do centra.
   Po menším rozchodu jsme znovu vyrazili na náš druhý vytýčený cíl. Ano, bylo to Vagonářské muzeum, které sídlí v Studentském zámku. V muzeu jsme viděli průřez historií vlaků od vzniku vlaků až po současnost. V poslední místnosti, ve které jsme byli se nacházel obrovský model krajiny, na které jezdily malé modely různých druhů vlakových souprav. Po prohlídce jsme šli ještě si prohlédnout nedaleký bývalý větrný mlýn, záměrně píši bývalý jelikož sice stavba vydržela dodnes, ale bohužel bez hnacích ramen a kompletně přestavěn na rodinný dům. Pak jsme se vrátili zpátky do areálu zámku, kde jsme hráli různé vojenské hry, ve kterých nechybělo i vojenské spojení pomocí vysílaček. Bohužel čas se krátil a my jsme se museli vrátil zpátky na nádraží. Po menším čekání, které zpříjemnily ovocné nanuky, nám konečně přijel vlak, který nás vzal zpátky do Českého Těšína. Doufám, že se vám tato výprava líbila a že pojedete zase příště s námi.

                                                                                                      Ali

Zámek ve Studénce Účastníci výpravy: Lipo, Harry, Jezdec, Tygr, Vašek, Ája a Ali Model krajiny, kde jizdily malé modely lokomotiv
Expozice muzea (Lipo, Tygr, Harry) Expozice muzea (Harry, Lipo) Expozice muzea (Vašek, Tygr)


Vagonářské muzeum - Studénka