Turistické středisko Svišti - Výprava na vrchol Čantorye
Výprava na vrchol Čantorye

Náš svišťácký den začal jako obvykle srazem né v hale ČD, kde jsme zvyklí chodit, ale na autobusovém stanovišti u restaurace "Lokálka". Po "vypršení" srazu, jsme vyrazili na patřičnou zastávku, kde nám jel autobus do Třince. Jelikož v Třinci jsme měli 45 minut času na další spoj, rozhodli jsme že se odebereme na houpačky a skluzavky, které byli kousek od Třineckého stanoviště v parku. Zde pak jsme řádili a hráli na hoňky. Dokonce nám Tomáš ukazoval co nového se učili v kroužku Juda, ale po chvíli jsme toho nechali protože kolem parku procházeli městští policisté a nějak nenápadně se přibližovali asi si mysleli, že v parku je nějaká dětská Al-Kájda jelikož většina z nás byla v maskáčích. Ale vše dopadlo dobře po nenápadném pročítání tabule s reklamou a pak odešli.
Čas pomaličku ubýhal a byl už nejvyšší čas jít na další autobus udělali jsme pápá hřišti. Po nasednutí do druhého autobusu, který nás vzal přímo na náměstí v Nýdku nám už nic nebránilo vyrazit na náš vytýčený cíl, který byl vrchol Čantorye + přilehlá rozhledna. Cesta byla stále do kopce, není se čemu divit šli jsme totiž skoro stále stále po červené, ale jelikož jsme Svišti všichni to zvládli na jedničku s hvězdičkou. No jó pokud se po cestě stále kecá a dělájí různé vylomeniny, ani si nevšimnete, že už jste na kopci... :-) Po zdolání posledních metříků jsme se konečně posadili na vrchol Čantorye, kde si někteří dopřáli pravou horskou zelňačku a někteří zase vepřové klobásky, které se před chatou grilovali :-) Po obědové přestávce a krátkém opalování na horském sluníčku jsme společně vyrazili k rozhledně. Po příchodu jsme se nestačili divit plno lidí jak při nějakém výprodeji, někteří byli dokonce v plavkách a další se polévali vodou, že by byli ještě letní prázdniny? Ale nic jsme si z toho nedělali a pádili jsme ke stánku ze suvenýry, kde jsme předpokládali, že zakoupíme turistickou známku, po otázce jestli mají tur. známku se na nás pán podíval zděšeným pohledem co to vlast chceme a krádce odpověděl "Ni"... :-/ Pak nám došlo, že jsme na polské straně Čantorye, tedy jsme poodešli 10 metrů nazpátek na "tu" naší českou stranu, kde jsme bez problémů si mohli nakoupit vše co jsme chtěli. Po "vyrabování" obchodu ze suvenýry jsme šli na rozhlednu, kde byl nádherný rozhled na širokou krajinu. Po shlédnutí všech světových stran z rozhledny jsme ještě společně nastoupili na památeční fotku, ať nám všichni uvěří že jsme byli na té Čantoryi a pak jsme pádili zpátky dolů z rozhledny. Dole pak jsme se jen přepočítali a pak po zjištění, že nikdo neemigroval do Polska jsme v klidu odkráčeli zpátky po stezce dolů do Nýtku.
Na zastávce jsme si ještě zahráli pár her ať nám ten čas rychleji ubíhal a pak už jsme jen nastoupili na autobus a stejnou cestou jsme se vrátili zpátky do Českého Těšína. Doufám, že se vám tato výprava líbila a zase někdy pojede s námi. :-)

                                                                                                     Chvilka na svačinu Špunt Tygr, Martin a Tom Konečně na vrcholu - oběd (klídek u horské zelňačky) Konečně na vrcholu - oběd
Sluníčko Chata Čantorye
Rozhledna Velká Čantorye
Účastníci výletu: Špunt, Tom, Martin, Tom 2, Tygr, Sluníčko, Ali, Jana a Luky Cesta domů (Tom, Tygr a Špunt)