Turistické středisko Svišti - Výprava za odměnu
Výprava za odměnu

Dne 1.října se konal náš první cyklistický výlet ve spolupráci s DDM Č.T. - centrum sportu, sice nás "Svišťů" přišlo poskromnu, přesto jsme si užili kopec srandy a zážitků. Trasa cesty byla stanoveno takto: Č.T., Ropice, Třinec - Canada, Gutský kostel, Smilovice, Řeka, Ropice a Č.T. sečteno a podtrženo celkem trasa byla dlouhá 36 kilometrů. Ale opomněl jsem zmínit cíl cesty, tedy cíl byl určen malebné městečko Řeka, kde jsme měli naplánováno poobědvat v pizzerii "U Mařky". Ale teď vše od začátku.
My Svišti jsme měli sraz u DDM na Hrabinské, kde máme klubovnu. Na sraz se dostavil první Hroch, pak Hanýsek se ségrou Verčou, byl jsem velice překvapený i zklamaný svišťáci kteří to mají blízko nepřišli a Hroch, který bydlí v Těrlicku a Hanýsek s Verčou, kteří naopak bydlí v Třinci se dostavili, ale budíš... Po marném vyhlížení dalších jsme se nakonec domluvili, že vyrazíme. Oficiální sraz byl u budovy DDM - centrum sportu, který sídlí ve Svibici. Tam jsme se připojili k početné skupině rodičů s dětmi i dalších nadšenců cyklistiky. Po podepsání prezenční listiny už nám nic nebránilo vyrazit. První přestávkou na oddechnutí bylo někde mezi Ropicí a Třincem, zde jsme se natáhli na lavičky a konzumovali připravené svačiny. Po chvíli jsme nevěřili vlastním očím Hanys vytáhnul svačinu a všichni jsme mysleli, že to má nejméně na 2 dny... no posuďte kotleta, půlku kuřete, celá veka a další... Po dotazu "kolik toho máš?" nám sdělil Hanys, že to má ještě málo, že prý toho sní více... Chudák jeho mamka asi si říká "lépe ho šatit než živit"... Po dožvýkání jsme vyrazili dál, další přestávka tzv. čur-pauza (přestávka na WC) byla u Gutského kostela, kde jsme museli být potichu a moc jsme se tam ani nezdrželi jelikož tam probíhala nedělní mše. Pak už jsme nikde nezastavovali a jeli přímo k cíli, po vyšlapání cesty, která "Pěruna" byla stále do kopce jsme konečně dojeli. Sedli jsme k restauračnímu stolu a hned jsme luštili jídelní lístek. Po obědě jsme odfukovali a byli jsme rádi, že pracně vyšlapaný kopec můžeme sjet dolů jelikož po tak vynikající a vydatné pizzi jet zase do kopce no nevím nevím to by asi nebylo to pravé ořechové... Zpáteční cesta byla "super" stále jen s kopce sem tam jen jsme přišlápli do rytmu, ale jak už jsme psal jeli jsme stále z mírného kopečka a ani nám to nepřišlo, že za chvíli jsme dojeli zpátky do Č.Těšína.
Před Svibici jsme se rozdělili na dvě skupiny, ti kteří bydlí ve Svibici a ti kteří bydlí v okolí Mojské nebo v centru. A pak hurá domů. Výprava se mi líbila a doufám že příště jak zase někde vyrazíme na kola tak nás bude poctatně více...

                                                                                                      Ali


Přestávka na sváču Přestávka na sváču Opozdilci... Hanys

Veka a Hroch Tak už vyrážíme Chvilka oddechu