Turistické středisko Svišti - Za deníkem Jana Tleskače
Za deníkem Jana Tleskače

V sobotu ráno někteří z nás přišli na vlakové nádraží, protože se těšily na výpravu, která se jmenovala: „Za deníkem Jana Tleskače“. Na téhle výpravě jsme byli už loni velice nás zaujala a tak jsme chtěli jet znova. Ta to soutěž je na způsob knížky Jaroslava Foglara... Dobrodružství v temných uličkách… Vše se odehrává ve městě Frýdek-Místek a hraje se v určitém okruhu Frýdku – Místku. Úkolem v soutěži je chytit tajemného Širota a vzít mu hlavolam ježka v kleci nebo taky snažit se najít deník Jana Tleskače či první Vontskou kroniku. Všechno to začalo na nádraží v Č.Těšíně jak všichni přišli tak jsme se odebrali do vlaku který jel do Frýdku-Místku, kde se vše odehrálo, vlakem jsme jeli asi něco přes hodinu jak jsme dorazili do Frýdku-Místku a pak jsme nabrali směr klubovny oddílu K.A.M. kde se sešli různé oddíly z celé Moravy či Slezska.
V klubovně nám vedoucí vysvětlovali pravidla a bylo nám taktéž zodpovězeny naše otázky, po skončení jsme si přivázali šátky na hlavu a pak nás podle věku volali postupně do vedlejší místnosti, kde si každý si vylosoval skupinu do které byl zařazen, mohl být buď ve skupině: Vontů, Bratrstvo kočičí pracky, Dabinelovců, Stínadelská obnova, Uctívači ginga, Plíhalovců nebo do Rychlých šípů. Každá skupina měla své barvy např. barvy fialové, žluté, zelené a červené. Po vylosování jsme čekali před klubovnou kde nám dali štítky se jménem skupiny a taky barevné stuhy tak aby nás mohli rozeznat soupeři. Pak nás vyfotili podle skupin abychom měli památku na dnešní den a nakonec jsme odebrali na náměstí do Frýdku jak jsme tam došli tak první věc co jsme museli udělat byla někde si vytvořit svatyni, kde jsme si dávali všechny své životy (lístečky), ale samozřejmě soupeři nesměli nic vědět.
V 16:30 jsme začali hrát v uličkách, vše frčelo jak má být, všude se sundávali šátky a dávali si za to navzájem životy všichni se snažili najít tajemného Široka a ukrást mu ježka v kleci. Hra skončila v 19:30 vyhrálo družstvo žlutých, kteří našli deník a ukradli Širokovi ježka. Jak na kostele odbylo 19:45 tak všechny skupiny se odebrali zpátky do klubovny oddílu K.A.M. jak jsme tam dorazili tak se celá hra vyhodnotila po skončení jsme šli už zpátky na nádraží. Aleš nám koupil ještě na nádraží na rozehřátí horkou čokoládu a pak jsme nasedli na vlak a jeli zpátky do Českého Těšína. Přijeli jsme do Těšína až něco kolem deváté už jsme se všichni těšili na příští rok kdy zase pojedeme na soutěž „Za deníkem Jana Tleskače“.

                                                                                                      Roman


Cesta vlakem (Orel, Roman a Martin) Naši instruktoři Hanys a Tuki Orel a Roman Tygr v akci Chvilka pauzy
Hanys Naši protihráči
Tygr
Boj o život neboli o šátek... Boj o život neboli o šátek...
Bratrstvo kočičí pracky Dabinelovci Stínadelská obnova Uctívači ginga Plíhalovci
Rychlé šípy