Turistické středisko Svišti - Výprava na zámek Kinských (Valašské Meziříčí)
Výprava na zámek Kinských (Valašské Meziříčí)

Jednoho dne jsme měli obvyklý víkendový výlet, tentokrát do Valašského Meziříčí. Sraz by jak obvykle na nádraží v Těšíně. Tam jsme se rozloučili s rodiči a už jsme frčeli vlakem do Valmezu. Cesta utekla celkem rychle, ale jak jsme přijeli nastal obvyklý problém, kudy na zámek, který byl cílem naši výpravy. Vydali jsme se za Alešem, který nás navigoval. Po chvíli jsme zjistili, že jdeme úplně špatně. Začali jsme si dělat srandu z Aleše, ale ten za to tentokrát nemohl.Valašské Meziříčí má totiž 2 zámky, ale jeden z nich na který nás navigovali byl už několik let mimo provoz.
Nakonec jsme díky pomoci jednoho domorodce dorazili na správný zámek “Kinských“. Zámek vypadal zvenčí malinký a ani uprostřed nebyl nijak zvlášť velký. Zámek byl pojat spíše jako muzeum a prohlídka byla jen ve 2 patře. Po té co nám průvodkyně řekla něco málo o historii zámku, tak jsme se pustili do prohlídky. V první fázi jsme mohli vidět historické zbraně, oblečení našich předků a nějaké archeologické vykopávky. V té druhé jsme viděli výstavu obrazů. Po nakoupení upomínkových předmětů a společném focení jsme se vydali do středu města, jelikož byla neděle vše bylo uzavřené i obchody na náměstí, protože bylo docela chladno a vlak kterým jsme měli jet jel za dlouho, tak jsme si zašli na pizzu. Po vydatném obědě jsme se vydali na vlak, tam jsme čekali ještě hoďku a ještě mimo to jsme utratili zbytek kapesného a pak jelo se domů.

                                                                                                      HanysRoman a Pumík Pumík
Zajímavé příruční zavazadlo... (Špunt)
Špunt a Verča Jelen a stydící se Harry na pravo
Roman a Pumík Účastníci výletu: Hanys, Verča, Pumík, Harry, Špunt, Hujer, Ali, Jelen a Roman Zámek Kinských Baška v restauraci Baška v restauraci