Turistické středisko Svišti - Výprava do Vsetína
Výprava do Vsetína

   Již od časného rána směřovaly naše zraky k obloze za účelem zjištění počasí. K našemu štěstí byl krásný, slunečný dubnový den. Pro některé z nás, předlouhou cestu vlakem si každý krátil jiným způsobem. Někteří hráli karty, někteří poslouchali hudbu a někteří dali přednost verbální komunikaci s jinými členy výletu. Snad jen malá Janička, nejmladší člen výpravy stíhala vše najednou.
   Po přestoupení jsme již vytouženě vyhlíželi nádraží města Vsetín. Dalším naším cílem se stalo muzeum historie Vsetínska. Překvapilo nás, že po cestě jsem zahlédli mnoho pro nás nečekaných živočichů. Po zhruba hodinové prohlídce již zmiňovaného muzea a zakoupení suvenýrů v podobě turistických známek a náramků, následovala svačina v travnatém parčíku. Někteří se nespokojili s lavičkami a proto si udělali v krásně zelené trávě piknik. Snad nejvíce nás pobavilo zjištění Áji, že nemá nástroje potřebné ke konzumaci své svačiny. A tak přišel na řadu malinký nožík právě zakoupený v muzeu. Čistá improvizace. Od našich nejmladších členů výpravy byl oznámen nápad o návštěvě místního dětského hřiště, které jsme zahlédli cestou do muzea. Všichni souhlasili, nikdo neprotestoval a tak jsme se dali na cestu. Ovšem již po chvíli cesty se nad našimi hlavami objevily tmavomodré mraky, které dávaly předzvěst velkého lijáku. A stalo se. Náhle začalo pršet jako z konve. Ale měli jsme štěstí, již jsme totiž byli na hřišti a tak jsme déšť přečkali téměř bez úhony v zastřešeném altánku. Po dešti jsme tedy strávili na dětském hřišti zhruba další půl hodinku.
   Při cestě na vlak jsme byli vyprovokováni líbeznou vůní která se valila z jedné pizzerie. Rozhodlo se tedy o návštěvě této pizzerie. Názvy jídel v jídelním lístku vypadaly lákavě ale většina z nás byla stejně pro klasickou pizzu. Dobře jsme si smlsli a po zaplacení se už opravdu vyrazilo na zpáteční vlak. Je samozřejmé že na zpáteční cestě se již tak nedovádělo. Únava byla jasně vidět. Cesta zpátky se zdála být mnohem delší než ta do Vsetína. Po příjezdu do Těšína si své děti „rozebraly“ maminky a tatínkové a ostatní příbuzní. My instruktoři s našimi vedoucími jsme si ještě zašli zahrát bowling a tím ze sebe vydali poslední skrytou energii a po krásném nedělním slunečním dni se odebrali do svých domovů.

                                                                                                      TukiJanička Cesta vlakem Tygr a Harry
Vsetínský zámek
A zase zámek
Siesta - Brumík Lvíček a Tygr Jelen Janička Siesta
Zámecký vchod Účastníci výletu Účastníci výletu: Ali, Ája, Raďa, Hujer, Tuki, Tygr, Harry, Jelen, Brumík, Lvíček a Janička Brumík Cesta domů